Information

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut rhoncus risus mauris, et commodo lectus hendrerit ac. Nam consectetur velit et erat fermentum aliquet. In laoreet, sem sit amet faucibus pulvinar, purus tellus tincidunt ex, vel blandit nibh dui sit amet justo.

Prefabrykowane domy szkieletowe
Prefabrykowane domy szkieletowe
Drewniana technologia skandynawska
Wiązary dachowe
Wiązary dachowe
Drewniana konstrukcja stropu i dachu
Image icon
Więźba tradycyjna
Klasyczna konstrukcja dachu

Opcje prefabrykacji domów szkieletowych

W zależności od potrzeb klientów oferujemy trzy zakresy prefabrykacji

Image module
Prefabrykacja szkieletu
Prefabrykowana konstrukcja szkieletu. Możliwość montażu poszycia zewnętrznego.
Image module
Prefabrykacja pełna bez wykończeń
Elementy ścian zaizolowane oraz zamknięte z obu stron. Wyprowadzone kanały dla instalacji elektrycznej.
Image module
Prafabrykacja pełna z wykończeniami
Elementy ścian zaizolowane oraz zamknięte z obu stron. Wyprowadzone kanały dla instalacji elektrycznej, zamontowane okna oraz drzwi wraz z obróbkami zewnętrznymi.

``Ścinając drzewo na materiał, należy uhonorować jego życie, wykorzystując je najlepiej jak jest to możliwe.``

Michael Green, Architect
Image module

Technologia Skandynawska

Konstrukcja prefabrykowanej ściany zewnętrznej w technologii skandynawskiej.

  • Współczynnik przenikania ciepła spełniający normę dla budownictwa energooszczędnego U ≤ 0,20 W/(m²•K)
  • Dodatkowa przegroda wewnętrzna z poszyciem dla zniwelowania mostków termicznych i usztywnienia konstrukcji
  • Elewacja drewniana impregnowana 3-warstwowo podkreślająca naturalny i ciepły charakter konstrukcji
  • Szczelna membrana opóźniacza pary wodnej, która zapewnia trwałość konstrukcji
Ekologia
Drewno jest odnawialnym, w pełni naturalnym i biodegradowalnym materiałem. Szacuje się, że jedno drzewo pochłania w ciągu swojego życia około 750kg dwutlenku węgla. Przestrzeganie wytycznych FSC umożliwia pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych.
Ekonomia
Dom o konstrukcji szkieletowej jest tańszy w budowie i bardziej ekonomiczny w eksploatacji.
Ściana zbudowana w tej technologii jest około 3 razy lżejsza niż ceglany/betonowy odpowiednik więc nie wymaga tak drogiego fundamentu.
Zdrowie
Jak potwierdziły badania naukowców, substancje semiochemiczne zawarte w drewnie, wpływają bezpośrednio na samopoczucie i zdrowie cżłowieka, który otacza się produktami z tego surowca.
Jakość produktu i montażu
Kontrolowany proces prefabrykacji pozwala uniknąć błędów popełnianych podczas tradycyjnej budowy domów. Elementy ścian, stropów i dachów wykonuje się za pomocą specjalistycznych maszyn i narzędzi, dzięki którym uzyskujemy milimetrową dokładność. Montaż poszczególnych elementów odbywa się na hali w ściśle suchych warunkach, co istotnie wpływa na jakość gotowego produktu.
Elastyczność warunków współpracy
Nie ograniczamy się jedynie do gotowej bazy projektów, ale jesteśmy w stanie zaadaptować technologię prefabrykacji do prawie każdego indywidualnego projektu dla klienta. W zależności od potrzeb inwestora dostosowujemy zakres prefabrykacji – od prefabrykacji szkieletu, po prefabrykację pełną. Na życzenie klienta możemy wykonać ściany spełniające normy budynku pasywnego.
Bardzo krótki czas realizacji
Dzięki opracowaniu sprawnego procesu pełnej prefabrykacji przygotowanie gotowych ścian zewnętrznych, działowych, stropów i konstrukcji dachu zajmuje nam zwykle do 4 tygodni. Sam montaż na uprzednio przygotowanym fundamencie to 2-3 dni.
Kwalifikacje potwierdzone certyfikatami
Doświadczenie w pracy na rynku skandynawskim pozwoliło nam sprostać najwyższym standardom. Poprzez udział w szkoleniach i targach nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje oraz jesteśmy na bieżąco z wymaganiami stawianymi budownictwu szkieletowemu. Prowadzimy współpracę ze Stowarzyszeniem Dom Drewniany, które propaguje rozwój budownictwa drewnianego na terenie naszego kraju.
Pasja i zapał do pracy
Praca z drewnem daje niesamowitą przyjemność oraz satysfakcję. Nieustanny rozwój pozwala utrzymywać najwyższe standardy, a zadowolenie klientów motywuje nas do stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej.
Przejrzystość umowy
Przygotowana specjalnie dla każdego klienta oferta zawiera szczegółowe informacje dotyczące rodzaju zastosowanych materiałów. Dzięki temu inwestor wie dokładnie jakiej jakości produkt dostaje. Dodatkowo do każdej oferty załączamy obliczony indywidualnie współczynnik przenikania ciepła U dla przegrody skłądającej się z konkretnych warstw.

Nasze realizacje

Zobacz wybrane zrealizowane projekty przez firmę Woodit